Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyattan sonra büyük olasılıkla hafif ağrı hissedeceksiniz, ancak reçetesiz satılan ağrı kesiciler rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir.

Ağrı yaklaşık bir hafta sonra azalmalıdır. Ancak implantın tamamen iyileşmesi altı ayı bulabilir.

İmplant diş hekimliği 50 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır.

Doğru ve doğru uzmanlar (örneğin periodontistler ve ağız cerrahları) tarafından yapıldığında dental implantlar güvenli ve başarılı bir diş değiştirme tedavisi seçeneğidir. İmplant yaptıran çoğu kişi herhangi bir sorun yaşamaz ve işlemlerin başarı oranı yüksektir.

Yedek dişinize özen gösterir ve iyi ağız hijyeni uygularsanız, 15 ila 25 yıl arasında, bazen daha uzun sürebilir. Bazı insanlar kozmetik kaygılar nedeniyle implantlarını daha erken değiştirirler.

Avrupa’da her yıl 5 milyondan fazla diş implantı yerleştirilmektedir.

Başarısızlığın en yaygın nedeni başarısız osseointegrasyondur (yani implant çene kemiğinize doğru şekilde bağlanmamıştır).

Alerjik reaksiyonlar, doku hasarı, enfeksiyonlar, sinüs sorunları, sigara içme ve reddetme de implant başarısızlığına neden olabilir.

Semptomlar, gevşek veya yer değiştiren bir implant, şişmiş diş etleri, restorasyon çevresinde diş eti çekilmesi, implantın yakınında şiddetli ağrı ve çiğneme güçlüğünü içerebilir.

Sohbete Başla
Korkmadan gülümseyin :) Hoş geldiniz
Hoş geldiniz
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?