Miadent Diş
ONLİNE RANDEVU Hemen Ara

Diş Polikinliği; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Diş Polikinliği; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, bütün yaş aralığındaki bireylerin ağız, diş ve çene bölgelerindeki sert ve yumuşak dokuların hastalıkları, yaralanmaları ve bozukluklarının düzeltilmesi için gerekli tanı ve tedavi yöntemlerini uygulayan Anabilim Dalı’dır. Çalışma kapsamı içinde;

 • Dişlerin normal ve cerrahi çekimleri,
 • Gömülü diş çekimleri,
 • Dental ve zigomatik implant uygulamaları,
 • Çene kist ve tümörlerinin tanı ve tedavileri,
 • Preprotetik cerrahi operasyonları,
 • Sinüs tabanı yükseltme işlemleri,
 • Kemik ogmentasyonları,
 • Travmatik diş ve destek doku yaralanmalarının tanısı, tedavisi ve uzun dönem takibi,
 • Çene kırıklarının konservatif ve cerrahi tedavileri,
 • Ortognatik cerrahi operasyonlar,
 • Çene eklemi hastalıklarının tedavileri.


Sağlıklı bireylerin yanı sıra, özel bakım gereksinimi olan, kronik sistemik hastalığa sahip bireyler, fizikselve/veya zihinsel engelli bireyler de Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nın muayene, tedavi ve takip hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Klinikleri’ne başvuran hastalarımızın ilk muayeneleri, tanı ve tedavi planlaması bölüm uzman hekimleri tarafından yapılmaktadır. Tanı için ek görüntüleme gerektiğinde hastalarımız Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı Kliniği’ne yönlendirilmekte ve gerekli görülen radyografiler çekilmektedir. Hastamızın tedavi planlaması tamamlandıktan sonra, gereksinimi olan tedavi işlemleri için randevu verilmektedir. Diş tedavilerine fiziksel ve/veya zihinsel engeli nedeniyle uyum gösteremeyen, diş hekimi korkusu olan, kooperasyon kurulamayan, sendromu bulunan hastalarımızın tedavileri hastanemiz bünyesinde bulunan günübirlik ameliyathanede intravenöz sedasyon ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu tedaviler bir anestezi uzmanı ile ağız, diş ve çene cerrahı tarafından ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmektedir. Tedavisi tamamlanan hastalarımızın gereksinimlerine göre hekiminin uygun gördüğü belirli periyodlarda kontrol seansı oluşturularak tedavi takibi yapılmaktadır.

Gülümseyişinizle Sizlerde Işıldayın :

Mutluluğun yansıması ve gösterilmesi gülümsemekle hatta kahkaha atmakla gösterilir. Güzel bir gülüşe sahip olmak da diş hekimlerinin iş kapsamına girer. Günümüzde yapılan birçok uygulamayla artık diş problemlerinize çözüm yolları bulundu diyebiliriz. Çoğumuz diş kliniklerine ya da diş hastanelerine girmeye dahi korkarız. Hatta durum o kadar can sıkıcıdır ki bu yüzden diş hekimi biriyle tanışınca dahi korkarız. Ancak günümüzde çeşitli uygulamalarla bu tarz sorunlar yaşanmayacaktır.

Makalemizde sizlere bu tip diş problemlerinizde yardımcı olmak adına bazı bilgiler vermeye çalışacağız. Dilerseniz başlayalım.

Diş polikliniği :

Özellikle diş muayenelerinin yapıldığı sağlık birimleri diyebiliriz. Çoğunlukta hastanelerde poliklinik ifadesi kullanılmaktadır. Diş tomografisi gibi her türlü diş muayene işlemi bu tür polikliniklerde yapılmaktadır.

Diş Kliniği :

Küçük sağlık kuruluşlarına klinik denilmektedir. Diş klinikleri de diş için hizmet veren kliniklerdir. Genellikle özel olarak işletilirler.

Dişçi :

Diş hekimi, diş doktoru olarak ifade edilen dişçi kelimesi geçmişte en fazla kullanılan bir kelimedir. Daha doğu kelime ise “ diş hekimi” olabilmektedir. Her türlü ağız ve diş sorunun çözümlendiği bu yerler çoğu kişinin adeta korkulu rüyasıdır. Özellikle çocukların ve bazı yetişkinleri için diş klinikleri çok stresli ve gergin bir ortam olarak hafızalara yer edinmiştir.

Diş Tedavim Var Ama Korkuyorum, Uyutularak Bir Tedavi Yöntemi Var Mı?

Herkesin bir korkusu vardır, bazı kişiler yükseklikten korkarken bazı kişilerde kapalı alanlardan korkabilir. Burada hatta ciddi nefes alamaz hale gelen hastaneler mevcuttur. İşte bazı kişilerinde diş problemi olduğu halde diş kliniklerin ve diş hekimlerinden korkarlar. Bu korku ciddi boyuta varır.

Elbette bunu n bir çözümü günümüzde mevcuttur. Sedasyon yöntemi denilen yöntem ile kişinin uyutularak diş tedavisinin yapıldığı günümüzde bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemle hasta hem korkusundan arınmış olur, hem de uyuduğu için acı hissetmeyecektir. Anestezi uzmanlarının yaptıkları bu yöntemde hasta tedavi sürecinde uyur. Hastanelerde yapılan bu yöntem sağlık açısından hiçbir sakıncası olmaya gayet iyi bir operasyondur. Bu yöntemle sizlerde diş sorunlarınızı çözdürebilirsiniz.

Gülümseyerek ışıldayın, aslında bazı kişilerinde gülmekten çekinme nedeni dişlerindeki şekil bozuklukları ve diş eti sorularıdır. Diş estetiğinin alanına giren bu uzmanlık alnı, direkt olarak estetik diyebilir. Dilerseniz porselen dilerseniz de zirkonyum olarak tercih edebileceğiniz diş estetiği ile sizlerde dişlerinizi göstermekten çekinmeyin ve gülümseyerek ışıldayın. İyi bir gülümse için alında uzman diş hekimlerine güvenin ve korkunuz yenin. Fotoğraflarda ve aynadaki izle gülümseyerek karşılayın. Gülümsemekte sağlıklı dişlerle güzel ocaktır.

ONLİNE RANDEVU TALEBİ FORMU

* Girmiş olduğunuz bilgiler gizli tutulmaktadır, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

HAKKIMIZDAMİADENTYeni Nesil Diş Hastanesi
444 5 642