Miadent Diş
ONLİNE RANDEVU Hemen Ara

Ankara İmplant Tedavisi

Ankara İmplant Tedavisi

Ankara implant tedavisi çene kemiğine yerleştirilen ve protezlerden destek alınarak yapılan yapay bir diş kökü olarak yapılan bir tür tedavi biçimi olarak tanımlamak mümkündür. Eksik olan dişlerin yerine yapılan bu işlem uzun ömürlü olması ve yaşam boyu kullanılması ile bilinmektedir. Diğer işlemlere oranla daha iyi ve kalıcı çözümler vermesinden dolayı da tercih edilmektedir. Yapılacak işlemler de yapay kökler çene kemiğine sabitlenmesinden dolayı da protez dişlere göre kişilerin çiğneme gibi fonksiyonları gerçekleştirirken kayma gibi sorunlar ile karşılaşmalarını engellemektedir. Sabit kalmasının yanı sıra da hastaların estetik anlamda daha kalıcı sonuçlara ulaşmaları sağlanmaktadır.

Ankara implant tedavisi kalıcı sonuçlar vermesinden dolayı birçok kişi hangi durumlarda yaptırılması gerektiği gibi soruların cevabını araştırmaktadır. İmplatın yapılacağı durumları ise şu şekilde sıralamak mümkün;

 • Hastaların alt veya üst çenelerinde hiç dişi olmaması, çok yüksek oranda kemik erimelerinin var olmasından dolayı hastanın protez kullanamaması durumunda tercih edilmektedir.
 • Arka azı dişlerinin kaybının oluşması durumunda. Ankara
 • Uzun dişsiz boşluklara yapılacak olan köprü görevindek gövdelerin uzun olması genellikle hekimlere sorun oluşturan bir durumdur. Bu bölgeye yapılacak olan birkaç implant ise uzun köprüye destek sağlamak ve işlemin daha dayanıklı hale gelmesi sağlanabilmektedir.
 • Hastaların belli nedenlere bağlı olarak tek bir dişi kaybetmeleri durumunda yapılması mümkündür. Bu işlemde kaybolan dişlerin iki tarafında bulunan dişlerde küçültme işlemi yapılmadan eksik bölgeye implant yerleştirilmesi mümkündür. İmplant sonrasında yapılacak olan kaplama ile de boşluk çok kolay bir şekilde doldurulabilmektedir.

Ankara İmplant Tedavisi Fiyatları

Ankara İmplant tedavisi genellikle diş kaybı bulunan veya diş protezlerini rahat bir şekilde kullanmayan hastaların tercih ettiği bir tedavi süreci olmaktadır. Bu yüzden de kişiler Ankara implant tedavisi fiyatları nedir sorusu hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu süreçte de farklı fiyatlar ile karşılaşması mümkündür. 

Tedavi uzun süren ve titizlik gerektiren bir işlem olmaktadır. Bu yüzden de fiyatların yanı sıra yaptırılacak olan doktor da büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü implantlar direk çene kemiğine yerleştirilmektedir. Hastaların istenmeyen sonuçlar ile karşılaşmaması ve tedavi sürecini en iyi şekilde atlatması için seçilecek olan doktor oldukça önemlidir.

Ankara İmplant tedavisi fiyatları genellikle yapılacak olan doktora ve yapılacak olan şehrin şartlarına göre değişmektedir. Özellikle implant işlemlerinde ismini duyuran bir doktor ile özel bir klinikte bu işlemi yapan bir doktor aynı ücreti hastalarına vermemektedir. Fiyatların değişkenliğindeki bir diğer neden ise hangi şehirde yaptırıldığıdır. Genellikle implant gibi işlemler için bakanlık tarafından belli işlem ücretleri tedavi merkezlerine iletilmektedir. Ancak bu tedavi işleminde istenecek ücretler şehrin imkanlarına ve nüfus sayısına göre farklılıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

İmplant fiyatlarında değişkenliğin oluşmasının bir diğer nedeni de kişinin yaptıracağı implant sayısıdır. İmplant sayısının artması ile tedavi süreci ve işlem süresi de artmaktadır. Buna bağlı olarak da hastalarda kullanılacak malzemelerde de artış gözükmektedir. Klinikler ise bu doğrultu da yapılacak olan implant sayısına göre fiyatta artışlara gitmesi mümkündür.

İmplant Tedavisi Aşamaları

Ankara İmplant tedavisi uzun süren ve titizlik ile devam ettirilmesi gereken bir işlem sürecidir. Bu yüzden de doğru hekimler ile çalışmak kişilerin bu süreci daha iyi bir şekilde atlatmasına yardımcı olmaktadır. İmplant yaptırmak isteyen kişiler ise Ankara implant tedavisi aşamaları hakkında araştırma yapmaktadır. İmplant tedavisinin yapılması 5 farklı aşamada gerçekleşmektedir. Bu aşamalar muayene, operasyon, iyileşme, implantın üst yapısının yerleştirilmesi ve protezin yapılmasıdır.Ankara İmplant tedavisi aşamaları sırasıyla detaylı bir şekilde anlatımı ise şu şekildedir;

 • Ankara İmplant tedavisi ilk aşaması muayenedir. Bu etapta genellikle hekimler hastanın dişlerinin ne kadar sağlıklı olduğuna ve ağız yapısının diş implantına ne kadar elverişli olduğunu kontrol etmektedir. Bu aşamada çekilecek röntgenler ve dişlerin durumuna göre yapılacak olan implantın uzuluğu veya tipine göre karar alınmaktadır.
 • İkinci aşama ise operasyon aşamasıdır. Bu aşama genellikle hastaların en çok tedirgin olduğu süreçtir. Ancak implantların yerleştiği bu süreçte hastalara lokal anestezi uygulanmaktadır. Böyleliklede hasta işlemlerin yapılması esnasında herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Operasyonun süresi ise yapılacak olan implant sayısına göre 30 ila 90 dakika arasında değişkenlik göstermektedir.
 •  Üçüncü aşama ise iyileşme etabıdır. Bu aşama da hastaların çene kemiklerinin implant ile bütünleşmesi için belli bir süre geçmesi beklenmektedir. Genellikle bu süreç 3 ila 6 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Hastanın istemesi durumunda ise geçici protezler ile boşluk kapatılabilmektedir. İyileşme sürecinde ise hastalar beslenmelerinde herhangi bir değişiklik yapılması istenmemektedir. Ancak çok sıcak, çok soğuk veya çok sert besinlerin tüketilmemesi önerilmektedir. Belli aralıklar ile de hastalar kontrollere çağırılarak röntgenleri çekilmektedir.
 • Dördüncü aşama ise ise implantın ikinci parçası olan üst yapının yerleştirilmesidir. İmplantın ilk parçasının kemiğe sağlıklı bir şekilde yerleşmesi ve iyileşmenin tamamlanması ile üst yapıya yerleştirilme aşaması yapılmaktadır.
 • Beşinci ve son aşama ise protezin yapılmasıdır. İyileşmenin tamamen gerçekleşmesi durumunda dişin üst yapısının ölçüsü alınmaktadır. Daha sonrasında ise bilinen protez yöntemleri ile İmplant tedavisi süreci tamamlanmaktadır.

Ankara İmplant Tedavisi

Ankara İmplant tedavisi genellikle birçok kulanıcının araştırdığı bir durumdur. Bunun en temel nedeni ise Ankaranın büyükşehir olması ve diş hekimleri alanında çok fazla seçeneğinin bulunmasıdır. Bu anlamda da alanında birçok uzman ile görüşmek mümkündür. Hepsinden alınacak farklı fiyatlar ile de bütçeye en uygun şekilde tedavinin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Ankara implant tedavisi için tercih edilecek doktorlarda fiyatların yanı sıra doktorun tecrübesi de oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise implant işlemi ve daha sonrasındaki iyileşme süreci oldukça uzun bir dönem olmaktadır. Bu dönemde ise çalışılacak olan doktorun uzman, iletişim akbiliyeti yüksek vehoşgörülü olması hastanın kendini daha güvende hissetmesine yardımcı olmaktadır. İmplant fiyatlarının yanı sıra da doktor seçiminde de bu gibi detaylara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylelikle de iyileşme süreci daha sakin ve daha iyi bir şekilde gerçekleşmesi mümkündür.

İmplant Tedavisinin Avantajları

Ankara İmplant tedavisi avantajları bu alanda işlem yaptırmayı düşünen birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Avantajlarını ise şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • İmplantların gerçek diş görünümü olmasından dolayı hastanın ve çevredeki insanların doğal diş hissiyatını vermektedir. Özellikle de çene kemiği ile kaynaşan bir yapısı olmasından dolayı kalıcı ve uzun süreli kullanım için tercih edilmektedir.
 • Protez kullanan kişilerin konuşma, yeme veya içme gibi durumlarda yaşadıkları olumsuzlukların bulunmaması en büyük avantajlarından biridir. Köklerin bulunması ve hastaların yapacakları her işlemde doğal diş hissiyatı bulunmasından dolayı istenmeyen durumlar ile karşılaşılmamaktadır.
 • Geleneksel takma dişlere göre yemek yeme esnasında kişilerin kayma veya çiğneme işleminde hassasiyet yaşama gibi sorunlarını büyük bir oranda ortadan kaldırmaktadır. Hastaların herhangi bir acı veya çaba göstermeden yiyeceklerini keyifli bir şekilde tüketmelerini sağlamaktadır. Hatta geleneksel dişlere göre hastaların yiyecekleri ısırırken daha fazla kuvvet uygulamasına yardımcı olmaktadır.
 • Estetik görüntü anlamında hastalara birçok avantaj sunmaktadır. Gerçek diş görüntüsünün bulunmasından dolayı hastaların estetik gülüşe ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.
 • Ankara İmplant tedavisi avantajları arasında en önemli durum ise işlem yapılırken komşu dişlere destek vermesi ve dişlerde küçültme gibi poperasyonlara başvurulmamasıdır. Diğer dişlere destek veren bir yapısının bulunmasından dolayı da ağız hijyeninin rahat bir şekilde yapılmasına ve uzun süre boyunca bu şekilde kullanılmasına yardımcı olmaktadır.
 • Hijyen kurallarına uygun bir şekilde kullanılması durumunda hastalar çok uzun süre boyunca hatta ömür boyunca kullanma imkânı bulabilmektedir.

Ankara İmplant tedavisi yapılması ile hastalar yukarıdaki gibi birçok avantajlar ile karşılaşmaktadır. Ancak her işlemdeki gibi implant tedavisinde de belli başlı dezavantajlar ile karşılaşmak mümkündür. İmplantın hastalardaki dezavantajlarını ise şu şekilde sırlayabiliriz;

 • Ankara İmplant tedavisi oldukça uzun süren bir işlemdir. Bu süreç hastanın durumuna göre 3 ila 6 ay arasında değişkenlik gösterebilmektedir. İyileşme süresinin bu kadar uzun olması hastanın bu aşamalarda sabırsız olmasına neden olabilmektedir. Bunu bilerek bu uygulamaya girilmelidir.
 • İşlem direk olarak çene kemiğine yapılmasından dolayı hastalar işlem sonrasında hem implantın yapıldığı bölgeye hem de diğer dişlerin sağlığına önem göstermesi gerekmektedir. Böylelikle işlem sonrasında oluşabilecek enfeksiyon gibi durumlar en aza indirilmektedir.
 • İmplantlar uzun süre kullanılan ve kalıcılığı yüksek bir işlemdir. Bu yüzden de implantı çıkarmak istenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ona göre tercih edilmesi gereken bir tedavidir.
 • Ankara İmplant tedavisinin uzun süre boyunca devam etmesi ekstra maliyetlerin ortaya çıkmasına neden olabilmek mümkündür. Ancak maliyetlerin yanı sıra işlem sonrasında kalıcı bir çözüme ulaşılması durumunda bu sürece katlanılması gerekilmektedir.

Her işlemdeki gibi bu işlemde de hem artı hem de eksi gibi yönleri bulunmaktadır. Ancak diş implantlarının faydaları daha çoktur. Bu yüzden de buna yönelik bir sorunun bulunması durumunda hiç düşünülmeden tercih edilmesi gereken bir tedavidir.

İmplantların Sağladığı Yararlar Nedir?

Ankara İmplantların sağladığı yararlar nedir sorusunu bu işlemi yaptıracak olan birçok kişi sormaktadır. İmplantların hastalara sağlamış olduğu en büyük avantaj diğer dişlere zarar vermeden işlemin gerçekleştirilmesidir. Böylelikle de ağız içindeki diğer dişlere zarar verilmeden yeni protezler yerleştirilerek istenilen görüntüye ulaşılmaktadır. İmplantların diğer protezlere göre sağlamış olduğu yararlardan bir diğer avantajı ise bakımının ve temizliğinin daha kolay bir şekilde yapılmasıdır. Böylelikle hastalar ağız yapısını daha kolay bir şekilde mikroplardan ve yemek artıklarından temizleyebilmektedir.

İmplantların sağladığı yararlar nedir sorusunun bir diğer cevabı ise diğer geleneksel protezlere göre ağız içerisinde koku yapmaması olmaktadır. Koku oluşturmamasından dolayı da kişiler diğer insanlar ile daha rahat bir şekilde görüşme sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra da tedavi sonrasında gerçekleştirilecek kaplamalar ile hem gülerken hem de yapılacak diğer aktivit3elerde daha özgüvenli olması sağlanmaktadır. Bu sayede de hastaların istemiş oldukları estetik görüntüye ulaşmaları mümkündür. Geleneksel protezlere göre ise bu estetik görüntü ömür boyu kalıcı ve sabit bir şekilde ağız yapısına uygun bir özellik göstermektedir.

Ankara İmplant tedavisinin birçok yararı bulunmasından dolayı kişiler herkes için uygun mu sorusunu sormaktadır. İmplant tedavisi genellikle her hastaya uygulanan bir işlemdir. Ancak bazı özel durumlarda yapılması konusunda çekincelerin olduğu bir işlemdir. İmplant yaptırması uygun olmayan kişileri ise şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Kemik erimesi hastalığı olan ve bunun için bifosfanat ilaç grubundaki ilaçları tüketen kişiler,
 • Kemik gelişiminin tam olarak gerçekleşmediği genç hastalar,
 • Hamileler,
 • Uyuşturucu veya alkol gibi maddelere bağımlı olan kişiler,
 • Baş veya boyun bölgelerinde oluşan hastalıkların tedavi sürecinde radyoterapi alan kişiler,
 • Bazı kalp rahatsızlığı bulunanlar,
 • Bazı şeker hastalarına implant uygulaması esnasında belli oranlara dikkat edilerek tedavinin yapılıp yapılmayacağı hekim tarafından belirlenmektedir.

ONLİNE RANDEVU TALEBİ FORMU

* Girmiş olduğunuz bilgiler gizli tutulmaktadır, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

HAKKIMIZDAMİADENTYeni Nesil Diş Hastanesi
444 5 642